Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Нюз
Клаузите в договора „Боташ“ са притеснителни, няма срок и липсва клауза за прекратяването му. Ние много малко знаем, но този договор е една резервна система за газ. Може да не е изгоден, но такава клауза „взимаш или плащаш“ важи и за Газпром. Там дали получаваш газ от Русия или не, всичките количества се плащат. При „Боташ“ е същото.
Това заяви Иван Хиновски.
Въпросът е, че този договор бе направен при едни политически спорове между различни партии и бе принуден да не се използва. В този договор бяха внесени условия той да не бъде ефективен. Да видим сега, да изчакаме малко. Не искам да го осъждам като бреме за България, може да се окаже полезен, допълни той.
Има съмнителни клаузи, но дайте да видим в новите условия, когато вече има възможност да се плаща. Не съм газовик, но твърдят, че този договор е използван за доставки на газа за Унгария и Словакия. Да видим данните от балансите на придоден газ, и когато „Боташ“ бъде поставен при едни обективни условия, нека да изчакаме работи ли или как работи, и тогава може да го съдим, кщаза още в „Твоят ден“ Иван Хиновски.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Прогнозата за днес: Дъжд и студ
Дата: 09/02, 07:57
Учениците в Пловдив се връщат в клас
Дата: 09/02, 07:56
Йотова провежда във вторник последни консултации преди да посочи служебен премиер
Дата: 09/02, 07:42
Трафикът е интензивен на ГКПП „Капитан Андреево“ на изход за товарни автомобили, съобщават от „Гранична полиция“
Дата: 09/02, 07:33
Журналист: Огнестрелните рани на двама от убитите са в слепоочието, а на третия под брадичката
Дата: 09/02, 07:211 Коментар