Булфото
Навръх 11-ата годишнина от оспорвания референдум в Крим за присъединяване към Руската федерация, Турция отново осъди анексирането на украинския полуостров, като го определи като нарушение на международното право, предаде ДПА, предаде OFFnews.bg и БТА.
"Подчертаваме отново, че Турция не признава фактическата ситуация в Крим, която представлява нарушение на международното право и подкрепяме териториалната цялост и суверенитет на Украйна", се казва в изявление на турското външно министерство.
През февруари 2014 г. руски войници окупираха Крим, където тогава беше базиран руският Черноморски флот. Въпреки липсата на международно признание, на референдумът, произведен на 16 март 2011 г., населението на полуострова гласува за присъединяване към Русия. Москва одобри решението на 18 март с.г., припомня ДПА. Анексията беше извършена след свалянето на проруския президент Виктор Янукович, последвало вълна от протести.
Министерството заяви също, че на започващата утре в Брюксел донорска конференция за Сирия, Анкара ще поиска от ЕС да отмени "без условия и за неопределен период" санкциите срещу Дамаск, отбелязва АФП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Везенков по спешност на преглед, под въпрос е за България
Дата: 22/02, 22:50
В Италия са вторите най-успешни Зимни олимпийски игри за България
Дата: 22/02, 22:40
Слави Трифонов с късен пост във фейсбук: Няма да спра, докато този случай не се реши
Дата: 22/02, 22:31
Тервел Замфиров навършва днес 21 години
Дата: 22/02, 22:20
Серина Уилямс получи право отново да се състезава
Дата: 22/02, 22:10