Снимка: Petel.bg
145-годишнината от създаването на Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров" беше отбелязана с тържествено събрание и концерт в сградата на учебното заведение.
Пред официалните гости беше представена презентация за дейността на училището и реализираните проекти през последните пет години. Началникът на ВВМУ флотилен адмирал проф. Калин Калинов заяви, че уникалността на ръководеното от него учебно заведение, което е първо в класацията на университетите с военен профил, е в иновациите.
Като пример той посочи въведеното дуално обучение, преминаването от аудиторно към менторско обучение, както и "учене през целия живот".
През следващите три години висшето училище ще получи субсидии от порядъка на 5 млн. лева за нуждите на дигитализация на учебното съдържание, каза още флотилен адмирал Калинов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Васил Терзиев: Най-скъпият "данък" в България не е ДДС, а страхът
Дата: 13/01, 16:17
АГ болницата във Варна с кампания за събиране на стотинки за апаратура
Дата: 13/01, 16:07
Български учени разработват хапче за дълголетие с мед
Дата: 13/01, 16:06
Прокуратурата протестира домашен арест за блудство с дете
Дата: 13/01, 15:57