САЩ съобщи за примирие в Сирия


Дата: 18/01, 20:12

Кадър Нова телевизия

Правителството на Сирия и кюрдските милиции сключиха примирие. Това съобщи пратеникът на САЩ Том Барак. Новината идва след дни на напрежение и въоръжени сблъсъци, посочва Нова телевизия.

Частите на президента Ахмед Шара напреднаха толкова много, че овладяха най-големите петролни полета и влязоха в североизточния град Рака. Кюрдите, които са подкрепяни от Съединените щати, поискаха Вашингтон да се намеси, за да спре настъплението. За тях петролните полета са ключов източник на доходи.

Президентът Шара иска кюрдските милиции да се разпуснат и правителството в Дамаск да контролира цялата страна. Но кюрдите нямат доверие на останалите етноси в Сирия. Те се сражаваха както срещу Башар Асад, така и срещу „Ислямска държава“.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Президентът на Иран: Вчерашните ми изявления за иранските атаки бяха погрешно интерпретирани от врага
Дата: 08/03, 11:53

Два самолета от Дубай пристигнаха на летището в София
Дата: 08/03, 11:49

Президентът Йотова: Във време на войни, несигурност и противопоставяне гласът на жените и майките трябва да се чуе силно
Дата: 08/03, 11:46

Двама души са загинали, а 19 са ранени при катастрофи в страната за последните 24 часа
Дата: 08/03, 11:43

Кардиолог: Жените живеят по-дълго от мъжете, защото мозъкът им се препрограмира
Дата: 08/03, 11:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия