кадър: Ютуб
Новоизбраният унгарски премиер Петер Мадяр съобщи, че е казал на президента Тамаш Шуйок, поддръжник на сваления премиер Виктор Орбан, че трябва да подаде оставка след изборната загуба на Орбан.
Мадяр, който разгроми националиста Орбан на изборите на 12 април, заяви, че е отправил призива към Шуйок по време на среща за обсъждане на свикването на новия парламент, което се очаква в началото на май, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.
„Повторих му, че в моите очи и в очите на унгарския народ той е недостоен да олицетворява единството на унгарската нация и е неспособен да гарантира спазването на закона“, каза Мадяр.
Той посочи, че учредителното заседание на парламента вероятно ще се проведе на 6 или 7 май.
Орбан, съюзник на президента на САЩ Доналд Тръмп и руския лидер Владимир Путин, загуби изборите след 16 години на власт.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Въздушната линейка транспортира жена с тежко мозъчно заболяване от Панагюрище до София
Дата: 15/04, 23:00
Кабинетът по сигурността на Израел обсъжда примирие с Ливан
Дата: 15/04, 22:54
Филм за „Величие“ показва реална дейност вместо празни обещания
Дата: 15/04, 22:40