кадър:Макс сорт
Отборът на Барселона си осигури три точки преднина пред Реал Мадрид при равен брой мачове в Ла Лига преди финалните десет кръга от сезона. Това стана факт след безпроблемен успех с 3:0 над Осасуна на “Луис Компанис” в отложена среща. Това е двубоят от 27-ия кръг, който трябваше да се състои на 8 март, но в последния момент тогава всичко беше спряно заради смъртта на един от лекарите на каталунците. Феран Торес (11’), Дани Олмо (21’-дузпа) и резервата този път Роберт Левандовски (77’) зарадваха привържениците на Барса, предаде Спортал.
Мачът необичайно се игра в четвъртък вечер на седмица, в която имаше двубои на националните тимове. До този вариант се стигна, тъй като в календара на тима на Ханзи Флик няма почти никакви дупки, след като той продължава да се бори на всички фронтове.Това обаче означаваше, че домакините не могат да разчитат на Рафиня, който едва в сряда се прибра от Южна Америка, където игра за Бразилия в световната квалификация срещу Аржентина.
Аналогичен беше случаят и с Роналд Араухо (Уругвай), но той беше изявил готовност да вземе участие в мача при нужда, заради което беше на пейката. Там за началото седна и Левандовски, след като преди дни призна, че напоследък е имал лека травма. Липсата не се усети, защото Осасуна не показа почти нищо. Домакините удариха и греда, а на два пъти техни футболисти пропуснаха сами срещу вратаря.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Спецов: България няма проблем с доставките на горива
Дата: 05/03, 08:34
Жена от Пазарджик: Имам сметка за ток в жилище, което е необитаемо
Дата: 05/03, 08:311 Коментар
Бивш главен секретар на МВР: Министерството е силно политизирано и това е проблем
Дата: 05/03, 08:27
"Алфа Рисърч": Българите предпочитат Радев за изборите
Дата: 05/03, 08:20
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 05/03, 08:10