Предупреждение за гръмотевични бури в планините


Дата: 29/03, 09:20

снимка: Булфото

Туристите трябва да внимават за заледявания, за пропадане в снега, за гръмотевични бури, мъгла и валежи. За това предупреди пред БТА Ася Джамбазова, дежурен спасител от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). 

Тя съобщи, че температурите в планините в страната са около 0 градуса. Снегът се топи много бързо. В Стара планина е ясно и тихо, но в другите планини е облачно или има мъгла.

Условията за туризъм са динамични и хората трябва да проверяват условията за всяка планина по отделно. В следващите две седмици прогнозите в планините са за валежи от дъжд и сняг, така че туристите трябва да бъдат внимателни, каза още дежурният спасител.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пламен Димитров от КНСБ похвали търговските вериги за цените
Дата: 13/01, 08:321 Коментар

Термометрите отчетоха минус 15 градуса в Кнежа тази сутрин
Дата: 13/01, 08:26

Ръст на заболелите от грип в Бургас
Дата: 13/01, 08:22

Рязкото използване на спирачки е най-големият проблем при "черен лед"
Дата: 13/01, 08:18

Църквата празнува! Днес се помога на нуждаещи се поне 7 пъти през деня
Дата: 13/01, 08:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия