Снимки: Национална администрация „Румънски води“
Националната администрация „Румънски води“ съобщава, че в сряда е било регистрирано замърсяване с нефт по река Дунав в района на Стария плаж на Гюргево след частично потъване на баржа.
За щастие, в момента на инцидента на борда не е имало екипаж, отбелязва БТА. Местните власти са се намесили своевременно, за да ограничат замърсяването.

Екип на Службата за управление на водите на Гюргево е разпръснал абсорбиращ материал за разливи и е направил плаващи абсорбиращи заграждения. На място са направени и измервания на качеството на водата.
Очаква се в Гюргево да пристигне и екип от водолази от Констанца, който ще се опита да предотврати цялостното потъване на плавателния съд.
Местните власти съобщават, че след инцидента на повърхността на водата се е появил нефтен филм, но не е открита миризма на гориво.

Докато не станат известни резултатите, секторът остава под постоянно наблюдение, за да не се разпространи замърсяването по река Дунав.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Полицайка от Враца опита да пренесе кокаин през „Капитан Андреево“
Дата: 11/02, 17:24
Образуваха дело срещу висш политик за "Петрохан"
Дата: 11/02, 17:111 Коментар
Временно е ограничено движението по пътя Плевен - Бяла заради катастрофа
Дата: 11/02, 17:06
Радев: Президентът направи оптималния избор за служебен премиер в рамките на осакатената от сглобката Конституция
Дата: 11/02, 16:572 Коментара
Меглена Плугчиева: Президентът Йотова направи най-мъдрия избор за служебен премиер
Дата: 11/02, 16:52