„Спартан“ отлетя за Северна Македония


Дата: 16/03, 14:48

Снимка Правителствена пресслужба

Министър-председателят взе важно решение.

По разпореждане на премиера Росен Желязков самолетът „Спартан“ на българските военновъздушни сили отпътува за Република Северна Македония. Самолетът ще транспортира от Скопие към български болнични заведения петима тежко пострадали при пожара в увеселително заведение в град Кочани.

В самолета пътуват български медицински екипи, съставени от лекари-реаниматори и специалисти по изгаряния, пише nova.bg.

Пострадалите ще бъдат настанения в специализираните отделения за изгаряния в лечебни заведения в София и Варна.

Освен това клиничната база в болничните заведения в София, Варна и Благоевград спешно е приведена в готовност за прием на пострадали при нужда. Българските болници имат готовност да приемат още пострадали след координация с властите на Република Северна Македония.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Вадефул предупреди за нова миграционна вълна към Европа заради войната с Иран
Дата: 06/03, 19:14

Полк. Димитър Недялков: Кризата в Близкия изток може косвено да подпомогне Русия
Дата: 06/03, 19:08

Зографски с историческо постижение: първи подиум в Световната купа по ски скок
Дата: 06/03, 18:52

Гражданка за случка на варненско кръстовище: Добрите хора все още са навсякъде около нас
Дата: 06/03, 18:35

Френският самолетоносач "Шарл де Гол" навлезе в Средиземно море
Дата: 06/03, 18:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия