Кадър: Фейсбук, ЕЦТП
Редица сигнали за придошли реки, паднали камъни по пътищата, наводнени къщи и скъсани далекопроводи има в Смолянска област. За това алармира във фейсбук профила си Диана Русинова от Европейския център за Транспортни политики.
Ето какво още пише тя към видеото на ЕЦТП:
"Река Арда е преляла и е заляла мост в близост до маданското село Вехтино. Откъсната от света е малка махала. Река Елховска е с критично високи нива. Има опасност да залее селскостопанско имущество.
В Неделино са наводнени няколко къщи. Шест селища от общината са без ток заради скъсан далекопровод.
В община Доспат също е имало аварии в далекопроводната мрежа. Към момента без ток е само централната част на града.
В златоградското село Старцево е поддала подпорна стена и е затиснала лек автомобил.
Временно движението по път III-866 Широка лъка – Девин, при км 33+300, в района на с. Широка лъка, се осъществява в една лента поради свлечена скална и земна маса. Участъкът е сигнализиран. Водачите да се движат с повишено внимание.
Затруднения в движението има по основни пътни артерии, сред които направленията Смолян – Девин, Смолян – Асеновград, Девин – Кричим, Смолян – Баните и Смолян – Кърджали.
Свлачището в района на село Малка Арда отново се е активизирало. Движението в участъка се осъществява в едната лента и при повишено внимание."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Две реки излязоха от коритата си във Велинградско, има затворени пътища и залети къщи
Дата: 15/02, 21:23
Отводниха помпената станция в Шумен след авария, която спря водоподаването към града
Дата: 15/02, 21:06
Норвегия става първата страна след Германия, където ще има безпилотни таксита на "Фолксваген"
Дата: 15/02, 20:53
Георги Татаров направи голям мач за Гротадзолина при загубата на тима му от шампиона Тренто
Дата: 15/02, 20:43