кадър БНТ
редактор Веселин Златков
Рядко казвам хубави неща за големите търговски вериги по много причини, но обявеното замразяване на цените за месеци е похвално, това каза по БНТ президентът на КНСБ Пламен Димитров. Той беше доста по-скептичен за дейността на държавните контролни органи по контрола, свързан с приемането на еврото. По негово мнение проверките са много, но санкциите са малко, а хората подават сигнали, което значи, че проблеми има.
Димитров каза, че в различни браншове вече се усеща напрежение и се готвят протести. „Всички очакваха увеличение на заплатите, едни от бюджета, други от частните си работодатели”, подчерта той.
Читалищата събират подписи за протест, напрежение има в БДЖ - Пътнически превози, столичния градски транспорт, Български пощи и др.
Хората ще получат по-високи сметки за ток и парно при същите заплати, затова социалното напрежение е „нарисувано”, добави президентът на КНСБ. Той критикува политиците за това, че не са приели бюджета, като се противопостави, че той е „крадлив” и затова са блокирали увеличението на заплатите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Проф. Рачев: Очакваме температури до 18 градуса
Дата: 03/03, 08:47
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 08:40
Пеевски: Винаги ще пазим националния ни идеал - свободна и независима България
Дата: 03/03, 08:292 Коментара
Проф. Пламен Павлов: Без Априлското въстание нямаше да има Освобождение
Дата: 03/03, 08:16
Йотова: България извоюва своята свобода
Дата: 03/03, 08:11