снимка: АПИ
Окръжният съд в Пловдив призна за виновен Джунейт Дюлгеров за причиняване смъртта на семейство на Околовръстния път на Пловдив през ноември миналата година, като му наложи наказание от 15 години лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата му бе намалена с една трета и се редуцира до 10 години.
Процесът протече по процедурата за съкратено съдебно следствие, като подсъдимият призна вината си изцяло, предаде БНТ.
Дюлгеров е лишен от право да управлява моторно превозно средство за срок от 12 години.
Близките на загиналото семейство заявиха, че присъдата е срам за съдебната система и подигравка с паметта на починалите. Те бяха категорични, че ще обжалват.
В нощта на 24 ноември миналата година тежкотоварният автомобил, управляван от Дюлгеров, навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в лекия автомобил на семейство Пушкови. На място са загинали 43-годишната жена, шофирала автомобила, 42-годишният ѝ мъж и 14-годишното ѝ дете. Другото дете на семейството, на седем години, пострада тежко и се лекува дълго в болница.
Преди началото на делото близки и познати на загиналите протестираха с искане за бърз и справедлив процес и максимално наказание за виновника. Те разказаха, че в нощта на катастрофата семейството се е прибирало от семейно тържество в село Първенец.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Израелски медии: Аятолах Али Хаменей вероятно е убит или е тежко ранен
Дата: 28/02, 17:501 Коментар
Българи в Дубай: Летяхме през Залива по същото време, в което ракетите са били във въздуха. Върнаха ни в Дубай
Дата: 28/02, 17:47
Мъж на 69 години загина при катастрофа в Ловешко
Дата: 28/02, 17:43
След загубата: Илиан Илиев намекна за оставка
Дата: 28/02, 17:35
Войната се разгаря: Хотел на Палм Джумейра в Дубай е ударен от ракета
Дата: 28/02, 17:34