Фалшиви сайтове мамят с цената на винетките


Дата: 15/01, 08:36

снимка: АПИ

Български и чуждестранни сайтове предлагат онлайн закупуване на винетки на завишени цени с допълнителни такси и други търговски трикове към клиентите, като злоупотребяват с доверието и личните им данни. За това предупреждава оторизираният национален доставчик на услугата Vinetki.bg, предаде БНТ.

Компанията призовава гражданите да подновяват винетките си само от официалните онлайн канали като Vinetki.bg, TollPass.bg и другите препоръчани от Агенция "Пътна инфраструктура" интернет сайтове и мобилни приложения за продажба.

През януари и февруари изтичат около 723 000 годишни винетки. Цените на винетките се определят от Министерския съвет и не са повишавани за 2025 г.

Цените остават непроменени и са следните: годишната винетка е 87 лв., тримесечната – 48 лв., месечната – 27 лв., седмичната - 13 лв., а уикенд винетката – 9 лв.

Незаконна е практиката винетките да се оскъпяват с допълнителни такси.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Измамиха възрастен мъж с 4800 лева под предлог, че купува домакински уред
Дата: 21/01, 10:53

Медведев: Тръмп иска да се приравни с президента Путин, но няма да успее, времето му е ограничено
Дата: 21/01, 10:49

Закопчаха италианка за кражба на вещи за над 4 хиляди евро от магазин на софийското летище
Дата: 21/01, 10:46

Лора Караджова след третото раждане: Обещах на феновете да се върна към музиката
Дата: 21/01, 10:421 Коментар

Кирил Петков: Стига сте хвалили Орбан с фалшиви опорки. Унгария е последна в ЕС по индивидуално потребление. Даже България я изпреварва
Дата: 21/01, 10:41

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия