снимка: МВР/ОДМВР-Варна
Областната дирекция на МВР във Варна отчита по-малко тежки пътнотранспортни произшествия с ранени и загинали през изминалата година.
Това стана ясно по време на брифинг в дирекцията, когато бе направена и презентация показваща пътния травматизъм за периода от 2015 до 2025 г.
Отчетени бяха 729 тежки катастрофи за отминалата година, като тази цифра е с 97 по-малко от 2024 г. За същия период, загиналите при тези инциденти са с 5 по-малко, а ранените са намалели със 128.
В риториката на тези цифри е очевиден по-ниският брой на пострадали при тези произшествия.
_%20525x%20700.jpg)
Анализът на пътната обстановка в областта, целите и задачите, свързани с нея, бяха представени от директора на ОДМВР- Варна старши комисар Красен Торимацов и началника на сектор „Пътна полиция“ Петко Камбуров.
С разяснение и допълнения се включиха в разговора и зам. кмета на община Варна – Илия Коев, както и представители на различни партньори на варненската полиция – „Асоциация за пострадалите при катастрофи“, „Градски транспорт“, „Запис без компромис“, охранителна фирма и други
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Изследвания за диабет, щитовидна жлеза и автоимунитет в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 03/03, 23:20
Как да виждаме по-добре?
Дата: 03/03, 23:20
Самолет се разби в река Хъдсън, всички на борда оцеляха
Дата: 03/03, 23:18
Писателят Георги Бърдаров: Не познаваме историята си в дълбочина, а по-скоро клишета
Дата: 03/03, 23:12
Плувецът Цанко Цанков стана световен вицешампион в ледени води
Дата: 03/03, 23:06