Пиксабей
Датски медии и норвежките власти са разкрили схема, използваща фиктивна компания, която е "застраховала" танкери от сенчестия флот, транспортиращ руски петрол, предаде Медиапул.
Компанията Ro Marine AS, собственост на руски гражданин, "имала" лиценз от Норвежкия орган за финансов надзор (Finanstilsynet) и издавала застрахователни сертификати. В действителност се оказва, че документите са фалшиви, логото и фирменият стил на "норвежката" Ro Marine са разработени от руска брандираща агенция и в случай на катастрофа танкерите щяха да останат без застраховка.
Ro Marine има адрес на регистрация в престижната сграда на Норвежката асоциация на корабособствениците в Осло, но проверка на документите на компанията показала, че тя всъщност няма офис и издава на клиенти фалшиви застрахователни документи, уж заверени от Finanstilsynet, съобщава специализираното издание The Maritime Executive. Печатът е неправилен, подписът е фалшифициран, а документите съдържат препратки към несъществуващи разпоредби.
Полицията в Осло е обвинил в измама двама норвежци, бизнес партньори на Ro Marine, българин, член на борда на директорите, и руснака от Санкт Петербург Андрей Мочалин, собственик и директор на компанията. Името на българина не се посочва.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Китай иска преговори със САЩ за митата
Дата: 05/04, 12:08
Днес решават дали в ареста да остане мъжът, задържан с 30 кг кокаин
Дата: 05/04, 11:50
Даниел Митов е разпоредил проверка на всички опасни пътни участъци
Дата: 05/04, 11:40
Климатологът Христо Попов: Сняг през новата седмица
Дата: 05/04, 11:30
Засилени проверки по магазините преди Великден
Дата: 05/04, 11:20