Кадър Youtube
Назначеното от Русия ръководство на окупираната Запорожка АЕЦ в Югоизточна Украйна е информирало днес Международната агенция за атомна енергия (МААЕ), че дрон е ударил прилежаща външна лаборатория за контрол на радиационните равнища, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Надзорният ядрен орган на ООН съобщи, че няма данни за пострадали и все още не се знае дали ударът е причинил щети по лабораторията, която се намира извън периметъра на централата.
Екип на МААЕ, разположен на място, е поискал достъп до лабораторията, съобщи генералният директор на агенцията Рафаел Гроси, допълвайки, че подобни удари край ядрени обекти представляват риск за ядрената безопасност.
Според руските власти ударът с дрон е нанесен от украинските въоръжени сили, но централата продължава работа в обичаен режим.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кремъл: Цените на петрола може още да се повишат, ако украинските удари по руски съоръжения продължат
Дата: 04/05, 07:38
Танкер е обстрелван край бреговете на ОАЕ
Дата: 04/05, 07:29
Интензивен е трафикът на ГКПП "Капитан Андреево" тази сутрин
Дата: 04/05, 07:24
Жълт код за опасност от слана сутринта в 14 области за днес
Дата: 04/05, 07:18
Голям пожар в Сливен
Дата: 04/05, 07:10