Сериозен ръст на турските туристи във Варна


Дата: 27/01, 07:11

Пиксабей

Над 70% ръст на турските туристи е отчетен във Варна. Увеличението е от 10 000 на близо 17 000 за година. Това каза зам.-кметът на Варна Снежана Апостолова.

Според нея потенциалът е много по-голям, но развитието на този пазар е пряко зависимо от визовия режим  - въпрос, който не е в правомощията на местната власт.

Положителна тенденция е отчетена и при германския пазар, където миналата година туристите са се увеличили с около 30 на сто, основно заради допълнителните полети, каза тя, цитирана от Радио Варна.

За предстоящия сезон обаче тя е по-предпазлива с прогнозите, тъй като по думите й авиокомпанията, която е изпълнявала полетите в края на миналата година, се е отказала, най-вероятно поради недостатъчна рентабилност.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Препатили сънародници отърваха болницата
Дата: 09/02, 08:20

Адриана: Историята на 11-месечно бебе с чернодробна трансплантация
Дата: 09/02, 08:20

Психиатър за двете тройни екзекуции: Един човек посяга на живота на любимите си и после на себе си
Дата: 09/02, 08:13

Прогнозата за днес: Дъжд и студ
Дата: 09/02, 07:57

Учениците в Пловдив се връщат в клас
Дата: 09/02, 07:56

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия