Близо 30% от електричеството в Европа е дошло от вятъра


Дата: 10/01, 12:36

кадър БНТ

Делът на електроенергията от вятърни централи в Европа през изминалите 24 часа е 28,7 на сто, сочат данни от днешния бюлетин на платформата WindEurope Power Numbers. Това съобщи БТА. 

Вятърни турбини, разположени на сушата, са произвели 25,3 процента от общото количество електроенергия (2,366 гигаватчаса), а на морските вятърни паркове се падат 3,4 процента (314 гигаватчаса) от нея.

Страните в Европа с най-голям дял на вятърната енергия в общия електроенергиен микс през последното денонощие са Дания (107,7 процента), Литва (69,3  на сто) и Испания (55,2 процента). В България делът е 2,2 процента. 

Най-значителни количества електроенергия от вятър са произведени в Германия (697,2 гигаватчаса), Франция (427,8 гигаватчаса) и Испания (424,6  гигаватчаса), сочи още справката. В България са произведени 2,8 гигаватчаса
 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Костадинов: Човек на Пеевски или Андрей Гюров ще е служебен премиер
Дата: 11/01, 21:39

Диана Русинова: Черен лед е сковал улиците в столичен квартал
Дата: 11/01, 21:32

Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 11/01, 21:30

Бизнесмен за кризата през 1997 година: Двама души спряха още по-голяма бедност
Дата: 11/01, 21:25

Спряха изпускането на язовир "Студена" заради скъсана дига в Батановци
Дата: 11/01, 21:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия