Кадър Нова тв
Двуседмично примирие между САЩ и Иран свали рязко цената на петрола на световните пазари. Това съобщи служебният министър на финансите Георги Клисурски след правителственото заседание, цитиран от Novini.bg.
Очаква се тенденцията да намали цените по бензиностанциите у нас. Спадът ще облекчи разходите на потребителите, след като заради конфликта в Близкия изток дизелът достигна 1,60 евро за литър по-рано тази година.
Националната агенция за приходите, Комисията за защита на потребителите и Комисията за защита на конкуренцията извършват съвместен контрол над бензиностанциите. Институциите следят търговците на дребно, за да не се допусне прекомерно увеличение на техните печалби на гърба на крайния потребител. Държавните органи вече имат опит с подобни масови проверки за необосновано вдигане на цените.
Преди дни правителството обяви целеви компенсации от 20 евро месечно за хората с най-ниски доходи като мярка срещу скъпите горива. Кабинетът отложи и увеличението на тол таксите за 1 юли 2026 г., за да намали инфлационния натиск върху транспортния сектор.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Първи на Балканите и втори в ЕС: България сред страните с най-евтини горива в Европа
Дата: 10/04, 19:401 Коментар
Закрит басейн и повече спорт за децата: нова визия за Варна
Дата: 10/04, 19:40
Разлив на петрол спря трафика във второто най-голямо пристанище в Европа
Дата: 10/04, 19:361 Коментар
Трима са задържани за откритите 197 лични карти на починали лица в Монтанско
Дата: 10/04, 19:202 Коментара