снимка: Булфото
Емилия Янчева Башур (родена Вълева), по-известна само като Емилия, е българска попфолк певица.
Емилия е родена в семейството на Радка и Янчо Вълеви. Има сестра, която е по-голяма с три години от нея; казва се Даниела. Като малка Емилия е била палаво и буйно дете. Често е боледувала и самата тя казва, че едва ли не е израснала по болниците.
На 12-годишна възраст започва да учи народно пеене при Живка Казакова и Димитър Колев. След това продължава обучението си в Музикалното училище в Широка лъка. Три години по-късно младата певица се отказва, за да подпише договор с музикална компания „Пайнер“.
От димитровградската компания я одобряват, въпреки че гласът ѝ е необработен. Междувременно Емилия продължава обучението си в музикална паралелка в Димитровград и завършва през 2000 г.
На 11 май 2008 г. ражда първородния си син – Иван.
На 3 октомври 2016 г. Емилия стана майка за втори път като роди дъщеря си Мира.На 21 юли 2018 г. се жени за Жорж Башур.
През ноември 2021 г. прекратява договора си с „Пайнер.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Столичани протестират заради малкия Адриан от Пловдив
Дата: 28/03, 20:22
Уред на вратата на "Лидл" и "Билла" сложи край на авантата в магазина
Дата: 28/03, 20:21
Зеленски: Ще преговаряме с всеки руснак, но не и с Владимир Путин
Дата: 28/03, 20:12
3 стоки за Великден се купуват с 50-те лева към пенсиите
Дата: 28/03, 20:12
Деница Стоянова съобщи прогнозата за април
Дата: 28/03, 20:05