Пиксабей
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще наложи 200% мито върху френските вина и шампанско. Тази мярка, според него, ще накара френския президент Еманюел Макрон да се присъедини към инициативата за мир, чиято цел е разрешаването на глобални конфликти.
Запитан от репортер за казаното от Макрон, че няма да се присъедини към инициативата, Тръмп отговори: „Така ли е казал? Е, никой не го иска, защото скоро ще напусне поста си... Ще наложа 200% мито върху вината и шампанското му и той ще се присъедини, но не е длъжен да го прави“, предаде Нова телевизия.
Франция възнамерява да откаже поканата да се присъедини към инициативата на този етап, заяви по-рано в понеделник източник, близък до Макрон. Тръмп също така заяви, че е поканил Владимир Путин да стане член на Съвета за мир. Кремъл отвърна в понеделник, че Москва проучва предложението и се надява да установи контакти с Вашингтон по този въпрос.
Тръмп първоначално предложи създаването на Съвета за мир, когато през септември миналата година обяви плана си за прекратяване на войната в Газа. Но поканата, изпратена до световните лидери миналата седмица, очертава доста по-широка роля за прекратяване на конфликтите в световен мащаб.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Първан Симеонов: Радев има потенциал да събере над 1 милион гласа
Дата: 22/01, 08:32
Пореден протест с искане за оставката на Сарафов в София
Дата: 22/01, 08:29
Румен Радев: Готови сме, можем и ще успеем!
Дата: 22/01, 08:20
КНСБ: 1144 евро става минималната заплата за учител
Дата: 22/01, 08:14
Обилен снеговалеж в Смолянско затвори проходи и пътища
Дата: 22/01, 08:03