Булфото
Дара ще отпътува за Виена, където ще представи България на „Евровизия 2026“ с песента Bangaranga.
Тя ще открие втория полуфинал на конкурса, който ще се проведе на 14 май, а номерът за гласуване за нея е №1.
Според новия регламент на конкурса зрителите могат да гласуват от цял свят, а не само от участващите държави, съобщава Булфото.
Още в в първите дни след излизането си "Bangaranga" се сдоби с милиони гледания. Социалните мрежи бяха залети с коментари и публикации, които продължават и днес. Важно е обаче песента да събере възможно най-много гласове в реално време на полуфинала на 14 май. По регламент те трябва да дойдат от страни извън България. Затова е нужна подкрепата на сънародниците ни зад граница, посочва БНТ.
Дара: "Като човек, който вече се е срещал с много българи в чужбина, знам каква любов и енергия има в тях. Това са ми едни от най-хубавите срещи за 10-годишна кариера. Това е момента, в който вие също може да бъдете част от нашата победа."
Като член на EВU Българската национална телевизия е официалният участник в песенния конкурс, а Дара е избраният изпълнител, който ще представя България. Обществената медия се грижи за максималното разпространяване и популяризиране на песента сред останалите обществени телевизии и организирането на фен-срещи на Дара с българи зад граница. Обществената медия е връзката между артиста и публиката, дори тя е да е на хиляди километри от родината.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голям пожар в Сливен
Дата: 04/05, 07:10
123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
Дата: 04/05, 07:05
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 04/05, 07:00
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 04/05, 06:10
До 17 градуса и без валежи в понеделник във Варна
Дата: 04/05, 06:00