Пиксабей
45-годишен мъж дари бъбрек на сестра си. Тя е на 47 години. На 3 декември и двамата влизат в операционната заедно – като брат и сестра. Излизат с нова надежда. С нов живот.
Трансплантацията е извършена от трансплантационния екип на УМБАЛ „Лозенец“. Интервенцията преминава успешно както за донора, така и за реципиента. Донорът е изписан на 10 декември, а сестрата – на 22 декември.
И двамата посрещат Коледа у дома – заедно. Днес се възстановяват спокойно и постепенно се връщат към нормалния си ритъм на живот.
Жената не е била на диализа. Навременната трансплантация ѝ дава шанс да продължи напред, без тежките ограничения, които болестта постепенно налага.
„И при донора, и при реципиента възстановяването протича спокойно. Това са случаи, които ни напомнят защо тази медицина е толкова специална – защото зад всяка операция стоят човешки съдби, семейства и огромна емоция“, коментира д-р Борил Петров от Клиниката по урология към УМБАЛ „Лозенец“, предаде БНР.
Той допълва, че трансплантацията от жив донор е изключително отговорен процес, който изисква прецизна подготовка, внимателна оценка и дългосрочно проследяване и на двамата пациенти.
В този случай най-силната дума не е „операция“. Най-силната дума е „брат“.
"Да дадеш орган. Да поемеш риск. Да легнеш на операционната маса заради друг. Това не е медицинско решение. Това е любов".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Литва: Русия ще е готова за война с НАТО до 6 години, с още по-модерна и голяма армия
Дата: 06/03, 16:19
Европейският прокурор от България е подала сигнал за натиск и заплахи заради „Чирен“
Дата: 06/03, 16:112 Коментара
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 06/03, 16:10
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 06/03, 16:10
Условна присъда за 33-годишна жена, измамила мъже от Варна, Пловдив, Великотърновско и Плевенско
Дата: 06/03, 16:031 Коментар