Илюстряция ИИ, Джемини
Драма в небето край морската столица.
Товарен самолет на Atlas AIR е бил ударен от светкавица по време на излитане край Варна, но инцидентът е преминал без последствия за машината и пътниците на борда, съобщава meteobalkans.com.
По първоначална информация, самолетът е попаднал в зона с гръмотевична активност, малко след излитане. Въпреки удара от мълния, екипажът е запазил пълен контрол над самолета.
От авиационните власти уточняват, че подобни инциденти не са необичайни и съвременните самолети са проектирани така, че да издържат на удари от мълнии. Конструкцията им позволява електрическият заряд да премине по корпуса, без да засегне критичните системи.
Блиц припомня, че този следобед на морската столица падна градушка. По време на бурята се чуваха и гръмотевици.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Застреляха куче с ловна пушка в пловдивско село
Дата: 18/04, 18:33
Свлачище затвори пътя Ловеч–Угърчин
Дата: 18/04, 18:22
Магнитна буря удря Земята
Дата: 18/04, 18:18
Страхотна Стилияна Николова взе бронз от Световната купа по художествена гимнастика
Дата: 18/04, 18:16
Тръмп: Иран искаше да затвори Ормузкия проток, но не може да ни изнудва
Дата: 18/04, 18:10