снимка: Pixabay
Предишният такъв опит е от 2001 година
Китайски астронавти поставиха рекорд от 9 часа извън космическия апарат. Те излязоха на разходка в открития Космос. Предишният такъв опит е от 2001 година. Наскоро от Китай заявиха, че до 2030 г. ще стъпят и на Луната.
Припомняме, че други двама астронавти от американската космическа агенция НАСА, които в момента се намират на борда на Международната космическа станция (МКС), няма да се върнат на Земята до февруари 2025 г. Причината е технически проблеми, предава Нова тв.
Буч Уилмор и Суни Уилямс, трябва да се завърнат с друг космически кораб – „Дракон“ на SpaceX , а не със „Старлайнер“ на компанията „Боинг“, обясниха от НАСА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30
Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00