360 000 хартиени бюлетини, изборни книжа и други материали за предстоящите парламентарни избори пристигат днес във Варна
Специализиран транспорт с охрана ще достави този следобед във Варна 360 000 броя хартиени бюлетини, изборни книжа и материали, с които гласоподавателите от Варненска област ще упражним правото си на глас на предстоящите на 19 април избори за Народно събрание.
По традиция камионът се разпломбира от председателя на РИК Велин Жеков в присъствието на областния управител, съобщават от Областна администрация - Варна. Като едноличен орган на изпълнителната власт в областта, областният управител Атанас Михов е призван да бъде гарант за прозрачност на избирателния процес и организацията му на територията на област Варна. Веднага след разтоварването на бюлетините и материалите ще започне раздаването им на представителите на общините от региона. Под полицейска охрана те ще достигнат до общинските центрове. Там ще бъдат охранявани под ключ до предаването им на СИК в деня преди изборите.
Областна администрация – Варна продължава работа по организацията на изборния ден на 19 Април 2026 година.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Медицински хеликоптер е задействан за 40-годишна жена в кома
Дата: 20/04, 13:49
Огнище на антракс във ферма с биволи в Силистренско
Дата: 20/04, 13:39
Варна отдаде почит на едно от най-светлите събития в националната история – 150 години от Априлското въстание
Дата: 20/04, 13:35
Кремъл за победата на Румен Радев: Впечатлени сме от желанието за прагматичен диалог с Москва
Дата: 20/04, 13:25
Окончателните резултати за Варна при 100% обработени протоколи
Дата: 20/04, 13:12