От 1 януари цената газа у нас скача с 8%, а на тока с 9%


30/12/2024, 20:52

снимка Булфото

Окончателно новата цена на тока и природния газ се очаква да бъде обявена на 1 януари. За електричеството се предвижда средно 9% увеличение. В момента цената на природния газ е 76 лева за мегаватчас. Заложеното увеличение е с около 8% или от новата година синьото гориво трябва да струва 82 лева.

„Увеличението от 8% е по-малко от първоначално заявеното от „Булгаргаз”, тъй като имаше двуседмичен спад на цената от 49 евро на мегаватчас до 39 евро. Тъй като се гледа средномесечната цена - този двуседмичен спад доведе до по-ниска цена от заложената в първоначалното заявление. Очаква се да има намаление от 10 на 8 процента, което с оглед на ситуацията е напълно приемливо”, заяви Иван Иванов, председател на КЕВР, предаде Нова тв.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20

ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01

Спартак (Варна) 1:1 Славия в началото на двубоя
Дата: 10/05, 14:50

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 14:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия