Пиксабей
Коратакът Мъри, любимец на всеки, изкачил връх Мусала, е получил бъбречна криза, съобщават от най-високата метеорологична станция. В момента животното е на лечение във ветеринарна клиника. То обаче не е евтино и в планинарските групи в социалните мрежи вече се разпространява информация за това как можем да помогнем.
Седемгодишният котарак Мъри е спътник в работата на метеорологичните наблюдатели в планинската станция към Националния институт по метеорология и хидрология. Животното е прибрано от улицата и е донесено от туристи на върха, когато от станцията публично обявяват, че искат да имат котка. По това време в старата каменна постройка се завъдили мишки, които дори прекъснали интернет кабелите на метеоролозите. Мъри разрешил проблема. Към днешна дата той посреща и изпраща многобройните туристи, достигнали най-високия връх на Балканския полуостров. Често можем да го видим да се излежава около станцията или на самия камък, маркиращ връх Мусала, посочи Нова.
Ако искате да помогнете на Мъри, можете да го направите като дарите средства за лечението му по следната банкова сметка:
Ветеринарна лаборатория “Викрито”,
IBAN: BG73FINV91501015957315
Основание: дарения за коте Мъри
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
За рекордите на Гинес: Откриха питон с дължина над 7,2 метра
Дата: 04/03, 00:00
Барселона мечтае за невъзможния обрат: 3:0 срещу Атлетико Мадрид
Дата: 03/03, 23:54
Иво Димчев: Честит празник и благодаря от сърце за стотиците съобщения и милите думи!
Дата: 03/03, 23:481 Коментар
Германският канцлер Фридрих Мерц: „На едно мнение сме по отношение на премахването на този ужасен режим в Техеран“
Дата: 03/03, 23:42
Барселона 2:0 Атлетико Мадрид след 60 минути игра за Купата на краля
Дата: 03/03, 23:36