Бурята "Ингрид" удари части от Европа


Дата: 24/01, 21:34

Булфото

Бурята "Ингрид" удари Западна Европа – ветрове от над 100 км/час и обилни снеговалежи нанесоха сериозни щети във Великобритания и на Иберийския полуостров.

В северните части на Португалия местните жители осъмнаха със снежна покривка – феномен, който не са виждали от близо 20 години. В девет региона на страната е обявен жълт код за лошо време, а по цялото крайбрежие – най-високият червен. Затворени са училища и пътища, на места няма ток.

Подобна е ситуацията и в Испания, където властите посъветваха да се избягва пътуването. Във Великобритания е ограничен железопътният транспорт. Най-силно засегнати са югозападните графства Корнуол и Девън, където вълните отнесоха исторически кей, построен през XIX век, предаде БНТ.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Реал повежда с гол на Мбапе срещу Виляреал
Дата: 24/01, 23:20

Крал Чарлз Трети: „Хармонията" може да помогне за спасяването на планетата ни
Дата: 24/01, 23:10

Роби Уилямс подобри постижение на „Бийтълс“
Дата: 24/01, 23:00

Строежът в „ЗЕЛЕНИКА“ – митове, факти и реалност
Дата: 24/01, 23:00

Виляреал 0:0 Реал Мадрид на полувремето
Дата: 24/01, 22:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия