Жители на Лом: Семейство щъркели се върна в града ни, но не може да намери гнездото, което им беше преместено


Дата: 29/03, 08:40

снимка,архив: Булфото

Сигнал за семейство бедстващи щъркели в Лом. Жители на крайдунавския град алармират, че птиците не могат да създадат потомство, след като гнездото им е било преместено.

Щъркелите са очаквани гости в града всяка пролет и пристигането им предизвиква вълнение сред деца и възрастни, разказва БТВ.

Едно семейство обаче не открива дома си след дългия път от хиляди километри.

Местните разказват, че гнездото им било преместено през зимата. Според мълвата това се случва след жалби на живущи в съседство.

За случая са сигнализирани екоминистерството и Българско дружество за защита на птиците.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хванаха шуменец с 3,05 промила алкохол
Дата: 14/01, 00:15

5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 14/01, 00:10

Край на сковаността в ставите
Дата: 14/01, 00:10

Съдят списание "Шарли Ебдо" заради карикатура от трагедията в Кран Монтана
Дата: 14/01, 00:00

До 10 градуса стигат температурите в сряда
Дата: 13/01, 23:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия