снимка: Булфото
През нощта облачността над по-голямата част от страната ще се разкъса и ще намалее. Значителна ще се задържи главно над Източна България, където на места ще има превалявания от дъжд, които, с понижението на температурите, ще се примесват със сняг. Ще остане ветровито с умерен, в Северна България, западната част на Горнотракийската низина и по долините на Струма и Места до силен вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6°, в София – около 2°.
Утре облачността над страната ще е променлива, над Източна България по-често значителна и на отделни места там ще има слаби превалявания от дъжд, които към вечерта, с понижението на температурите, отново ще се примесват със сняг. Повече слънчеви часове ще има в Западна България. Ще продължи да духа умерен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°, в София – около 8°.
Над планините облачността ще е променлива и на отделни места ще има слаби превалявания, над около 1700 метра от сняг. Ще духа силен, по високите части и временно бурен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 0°, на 2000 метра – около минус 6°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Потушени са 50 пожара в страната през последното денонощие, от тях 5 са в жилищни сгради
Дата: 25/02, 07:56
Интензивен трафик на граничните пунктове "Капитан Андреево" и "Лесово" тази сутрин
Дата: 25/02, 07:49
Пенсионерка от Монтана намери портмоне с 980 евро и го предаде на полицията
Дата: 25/02, 07:46
Служебният кабинет гласува нов удължен бюджет
Дата: 25/02, 07:36
Гастроентерологът: Държим решението за здрав корем
Дата: 25/02, 07:30