кадър: Нова тв
Матев прогнозира, че през първите две седмици на април температурите ще са по-нискиа, а след това - се очкава затопляне.
"Времето е много динамично. Както е слънчево, така се заоблачава, превалява и след това отново облаците намаляват. Съботният ден ще е по-добрият за разходки, отколкото неделята. защото ще има повече слънчеви часове. Особено в предиобедните часове. Следобед облаците ще се увеличават. На много места ще превали". Тази прогноза в студиото на "Събуди се" направи климатологът Симеон Матев.
По думите му в неделя има условия за превалявания, но те няма да са през целия ден. "Като цяло валежите няма да са кой знае какви като количество. Ще бъдат в рамките на 50 литра на квадратен метър на ден. Но, тъй като серията ще е дълга, някъде валежите ще продължат до към сряда - четвъртък. На места ще се съберат и по-солидни валежи от порядъка на 50-70 литра на квадратен метър", заяви той.
Матев прогнозира, че през първите две седмици на април температурите ще са по-нискиа, а след това - се очкава затопляне.
"През част от времето преди празника ще е по-често облачно и ще превалява. Но след това ще има повече слънчеви часове. Опасността от заоблачаване и валежи обаче остава. Но все пак от понеделник до към сряда-четвъртък ще са по-мрачни часовете - носете си чадъра и дъждобрана. От четвъртък нататък ще е малко по-ведро времето, но пък има условия към края на другата седмица за едно съществено застудяване", подчерта климатологът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Д-р Ванушка Стефанова: Грипът измести ковид
Дата: 12/01, 10:07
Бенгалските тигри във Варна се радват на студа
Дата: 12/01, 10:06
Българите в Германия с 2681 евро заплата, а индийците – с 5393
Дата: 12/01, 10:01
Снегът затвори училищата в Истанбул, 124 полета са отменени
Дата: 12/01, 09:51
"Натрупа" сняг по варненски
Дата: 12/01, 09:49