Снимка: Министерски съвет
Очаквам от Вас безпристрастност и максимално добра организация за честни и прозрачни избори, каза служебният премиер Андрей Гюров на новите областни управители. Това съобщиха от правителствената информационна служба.
На инициираната от премиера среща с тях днес бяха обсъдени всички ключови теми от процеса по подготовката на предстоящия предсрочен вот през април.
Второстепенни задачи няма, каза Гюров и посочи, че целта на служебния кабинет е да бъдат проведени изборите професионално, прозрачно и спрямо правилата. Задачата Ви е тежка и отговорна, наясно сме, че ще има много предизвикателства и сме готови да Ви подпомогнем с всичко, каквото зависи от нас, заяви още Гюров. Служебният министър-председател акцентира върху необходимостта да бъде създадена добра организация и координация.
Премиерът коментира и критиките в публичното пространство по отношение на смяната на областните управители.
Тези обвинения идват предимно от хората, които проведоха едни от най-нечестните избори в историята на страната и това беше дори санкционирано от Конституционния съд, припомни Гюров и добави - „изборът да го направим по този начин, толкова бързо и с вас тук около тази маса, е единствено с цел да осигурим професионализъм и да подсигурим добра организация за провеждане на изборите“.
В началото на тази седмица служебното правителство назначи нови 28 областни управители като освободи досега заемащите тези длъжности, припомня БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Вдигнаха въздушната линейка заради 8-месечно бебе и 91-годишна жена
Дата: 27/02, 16:29
Времето във Варна в събота: От минус 2 до 7 градуса
Дата: 27/02, 16:16
Цънцарова пред студентите: Точно преди Коледа останах без работа. Безработицата е личен проблем
Дата: 27/02, 16:10
Гьоко Хаджиевски: Две грешки за две минути ни провалиха
Дата: 27/02, 16:03