снимка Булфото
През нощта ще преобладава ясно време с по-значителна облачност над Западна България, но само на отделни места ще превалява дъжд. Почти тихо време. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София - около 7°. Утре облачността ще е значителна, купеста и купесто-дъждовна и на много места от запад на изток ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевици. В Югозападна България и западната половина на Горнотракийската низина количествата ще са значителни и ще има условия за градушки. Ще духа умерен до силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, в югозападните райони - до 23°. В София максималната температура ще е около 18°.
В планините облачността ще е значителна, купеста и купесто-дъждовна и на много места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевици. По значителни ще са явленията в масивите от Югозападна България и там ще има условия и за градушки. По високите върхове валежите ще са от сняг. Ще духа умерен вятър, променлив по посока. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 11°, на 2000 метра – около 5°.
Преди обяд по Черноморието ще има и слънчеви часове, но след обяд облачността ще се увеличи и до края на деня ще е значителна. На места по северното крайбрежие ще превали слабо. Ще духа умерен до силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 13° и 16°. Температурата на морската вода е 12°-13°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Почти 2,4 млрд. евро са разходите за пенсии и обезщетения за първите два месеца на годината
Дата: 29/04, 12:49
Зам.-кметът на Варна: Три аварирали камиона доведоха до натрупване на отпадъци
Дата: 29/04, 12:381 Коментар
Прокурорската колегия на ВСС не образува дисциплинарно производство срещу Сарафов
Дата: 29/04, 12:331 Коментар
Разузнавателен дрон на НАТО сигнализира за бедствие над Черно море
Дата: 29/04, 12:30
"Инспекция по труда" Починалият в Пловдив алпинист не е паднал от фасадата на сградата, а му е прилошало
Дата: 29/04, 12:20