Политолог: Ключово очакване е МВР да се справи с натиска върху избирателите


Дата: 12/02, 16:36

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова Тв

Ваня Нушева е категорична, че новият служебен премиер Андрей Гюров се заема с една нелека задача, тъй като има изключително високо недоверие към начина, по който се организира изборния процес. Според политологът се наслагват и други конюнктурни проблеми, като например драматичната ситуация през последната седмица със случая в хижа „Петрохан“, който се използва и за политическа употреба.

Ние все още се намираме в един период, в който осъществяваме прехода от националната ни валута към еврото, със съпътващи неясноти относно процеси на инфлация и относно това какви са средствата в публичния бюджет. Ако погледнем какъв е реалистичният периметър на действие на това правителство, то има споделени правомощия във връзка с организиране на изборния процес. По-скоро тези правомощия са свързани с координация и техническа организация на изборите, координация с институциите като ЦИК и националните медии, защото правителството определя условията и тарифите, по които се провежда предизборната кампания, и координация с регионалните и областните управители, коментира Нушева.

Ключовото очакване е обаче МВР да се справи по един по-добър начин с организиране на изборите, относно превенцията на купуването и противодействието на практиките по купуване на гласове и натиск върху избирателите. Аз мисля също, че че е реалистично правителството да се справи с основната задача в сферата на икономиката и да внесе удължителен бюджет. За контрол на цените и инфлацията правителството не може да предприеме кой знае колко сериозни действия, след като не трябва да забравяме, че имаме няколко независими регулатора, добави по Нова Тв Нушева. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Анализатор: Андрей Гюров ме озадачи, като каза, че не е член на ПП, без никой да го пита
Дата: 12/02, 18:48

Ключово е да увеличим доверието в еврото, каза президентът Илияна Йотова
Дата: 12/02, 18:44

Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 12/02, 18:40

Васил Тончев: Грешка ще е служебният кабинет да се занимава със случая "Петрохан"
Дата: 12/02, 18:231 Коментар

Експерт по медии: Върнем ли чрез Тръмп и Путин великите сили на изборите, ще ни делят пак на салфетка
Дата: 12/02, 18:091 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия