Дечев: Масово машините за гласуване работят нормално


19/04/2026, 17:01

Снимка: Булфото

Според Министерство на електронното управление 99,5% от машините работят безпроблемно, по другите се работи и се връщат в изборния режим своевременно. Това заяви служебният вътрешен министър Емил Дечев във фейсбук, отбелязва Дарик. 

Масово машините за гласуване работят нормално. Неизправностите са в по-малко от 1% от всички устройства. Не при всички се налага изтегляне от процеса на гласуване.

Почти идентично е поведението на машините от началото на днешния изборен ден с това на предходните парламентарни избори през октомври 2024 г.
Към 12:30 часа в изборния ден сигнали има за 74 машини, което е по-малко от 1%, по-конкретно - 0,5%.

На сигналите се реагира своевременно от техниците на изпълнителя на ЦИК, "Сиела Норма", и изборният процес с машини протича нормално.
До момента не са получени сигнали за проблеми със софтуера на машините. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



22 април: Международен ден на Земята
Дата: 22/04, 00:30

Малена Замфирова: "Вярвам на 100%, че ще се оправя! В момента ми липсва моторът ми"
Дата: 22/04, 00:00

Брокери: Цените на жилищата ще растат с около 8%-12% според града
Дата: 21/04, 23:53

Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 23:50

Гръцкото правителство с нов пакет в подкрепа на гражданите
Дата: 21/04, 23:46

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия