Снимка: ГЕРБ-СДС
В Народното събрание се проведе обща среща между преговорните екипи на ГЕРБ-СДС, “Демократична България”, БСП – Обединена левица и ИТН днес. Това съобщиха от ГЕРБ-СДС във Фейсбук.
"Продължава дискусията за обхвата и съдържанието на споразумението за управление, с цел то да дава ясна представа за характера на управлението и водещите политики, както и гаранции за реформа в правосъдието и борбата с корупцията", отбелязват от партията.
От Дарик припомнят, че на 30 декември 2024 г. преговорните екипи на ГЕРБ – СДС и „Демократична България“ (ДБ) се срещнаха в Народното събрание и представиха проекти за коалиционно споразумение.
Проектите включват предложения за приоритетите пред управлението на страната, сред които са преодоляване на кризата в публичните финанси, енергетика, правосъдие и борба с корупцията, модернизиране на инфраструктурата в сектор „Водоснабдяване“ и механизъм за вземане на решения между участниците в управлението.
Обсъдени са и предложенията на страните за механизъм за избор на регулаторни органи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Заради бъдещата индустриална зона до Варна ще бъде направена пътна връзка с магистрала „Хемус“ край Игнатиево
Дата: 22/08, 01:00
Емануел Луканов: Просто има хора, които не могат да бъдат ползвани в официалните мачове
Дата: 22/08, 00:37
Илиан Илиев след първата победа: Отборът показа характер
Дата: 22/08, 00:31
Демерджиев: Обсъждаме нов закон за непълнолетните и промени в Наказателния кодекс
Дата: 22/08, 00:30