Снимка Пиксабей
Трус разлюля земята в САЩ.
Силно земетресение от 5.7 бала по скалата на Рихтер удари американския щат Невада, съобщава Европейският сеизмологичен център.
Епицентърът на труса е бил на 73 километра източно от град Рино и на 25 километра югозападно от град Фалън. Разместването на земните пластове е било на дълбочина 13 километра, пише novini.bg.
Жители на град Фалън съобщават за продължително хоризонтално люлеене, някои смятат, че е било между 30 секунди и една минута. Към момента няма данни за пострадали, или сериозни разрушения.
Трусът е бил усетен и в съседния щат Калифорния.
Земетресението беше последвано от десетки вторични трусове, повечето с магнитуд от около 2.4 по скалата на Рихтер.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за вторник: Овен - внимание; Близнаци - нови идеи; Дева - концентрация; Козирог - упоритост; Риби - вглъбяване
Дата: 21/04, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 21/04, 04:00
Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 03:10
Рожден ден празнува Мария Гигова
Дата: 21/04, 03:00
Промени в правила във Формула 1 още за старта на 3 май
Дата: 21/04, 02:00