Обвиняват лекар, взел подкуп от 8500 лв., бил председател на ТЕЛК


Дата: 21/01, 15:49

Снимка: Пиксабей, илюстративна

Окръжната прокуратура в Пазарджик повдигна обвинение за вземане на подкуп в размер на 8500 лева срещу лекар - председател на ТЕЛК комисия в пазарджишката многопрофилна болница.

Медикът е освободен срещу гаранция от 5 хиляди евро, съобщава bTV. Според държавното обвинение, той е взел подкуп от трима мъже в периода септември-ноември 2025 г., за да намали документално трудовата им способност. 

На 20 януари 2026 г. при извършени процесуално-следствени действия в Пазарджик и Велинград са били иззети множество веществени доказателства, документи, мобилни телефони, като по делото към момента са разпитани 20 свидетели.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп се среща със Зеленски в Швейцария в сряда
Дата: 22/01, 00:45

Станка Златева: "Такава простотия няма"
Дата: 22/01, 00:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 22/01, 00:20

Барселона с трудна победа срещу Славия (Прага) за ШЛ
Дата: 22/01, 00:15

Принц Хари се изправи пред Висшия съд в Лондон
Дата: 22/01, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия