Коалиция „Алианс за права и свободи“ внесе документи в ЦИК


Дата: 02/03, 17:27

Снимка: Булфото

Коалиция „Алианс за права и свободи“ внесе документи в Централната избирателна комисия (ЦИК) за участие в предсрочните парламентарни избори на 19 април, съобщиха за БТА от пресцентъра на формацията. Внесени са 4400 подписа. 

От коалицията пред журналисти казаха, че за втори път се явяват с амбицията да допринесат за провеждането на честни и прозрачни избори и да участват активно в следващия политически период. Според тях страната има нужда от възстановяване на демократичните процеси и укрепване на държавните институции.

Председателят на парламентарната група и зам.-председател на Народното събрание Хайри Садъков изрази увереност, че ще получат необходимата обществена подкрепа и ще имат свои представители в следващия парламент. По думите му формацията разполага със „солидна база“ и ще работи за по-силно присъствие в Народното събрание. 

На въпрос за евентуални бъдещи коалиционни конфигурации след изборите Хайри Садъков отговори, че на този етап не правят подобни прогнози и ще водят политика според резултатите от вота и интересите на избирателите си.

От коалицията подчертаха, че са уверени в изборния си резултат и очакват да бъдат част от следващия парламент.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 19:10

Иво Инджев за ескалацията в Близкия изток: На ръба на шегата, но чакаме 8 март като някаква развръзка
Дата: 02/03, 19:02

Empower by PanzerGlass: Силата на надеждното зареждане и пълната защита
Дата: 02/03, 18:50

Рюте: Европа напълно подкрепя САЩ в Иран, но сили на НАТО няма да участват
Дата: 02/03, 18:371 Коментар

Хипермаркет във Варна също със заплаха за бомба?
Дата: 02/03, 18:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия