Снимка: Пиксабей, илюстративна
Троянски полицаи са задържали мъж на 69 години за физическо насилие над партньорката му, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Ловеч.
В четвъртък около 20:00 ч. в Районното управление (РУ) в Троян е получен сигнал от жителка на село Орешак, че мъжът, с когото живее на семейни начала, е агресивен и е упражнил физическо насилие. Адресът е посетен от служителите на реда, които са установили и задържали мъжа. Задействани са процедури съгласно Закона за защита от домашното насилие.
Работата по случая продължава, образувана е преписка.
По-рано, след употреба на алкохол, агресия към партньорката си бе проявил и мъж от Троян.
По данни на РУ в Троян през миналата година в района са подадени 72 сигнала с данни за домашно насилие. От съда са издадени 37 заповеди за незабавна защита от домашно насилие, които са били нарушени в два от случаите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Новата Антикорупционна комисия ще заработи с четирима, а не с петима членове
Дата: 23/07, 14:49
Бивш депутат и дипломат: Румен Радев можеше да откаже на САЩ, без да се допитва до НС
Дата: 23/07, 14:42
Радев: Работим за утвърждаването на България в реиндустриализацията на Европа и за развитие на иновативна икономика с висока добавена стойност
Дата: 23/07, 14:30
Главната инспекция по труда алармира за измамни имейли от нейно име - не отваряйте прикачените файлове
Дата: 23/07, 14:24
Полицията в Асеновград търси собственика на намерени пари
Дата: 23/07, 14:14