Прокурор Ангел Кънев: Аз не се чувствам политическа бухалка


10/01/2025, 13:16

Пиксабей

"Разследването не е било бавено в нито един момент. До миналата седмица са били извършвани разпити на свидетели. Няма нито един свидетел и нито едно доказателство, което да сочи, че Кирил Петков не е автор на престъплението, за което е обвинен", заяви пред журналисти наблюдаващият прокурор Ангел Кънев, цитира Фокус.

По думите му няма други обвиняеми по досъдебното производство, тъй като събраните по делото доказателства сочат, че извършителят на престъплението е само обвиняемият Кирил Петков.

Кънев посочи, че са били извършени разпити на десетки свидетели, има писмени и електронни доказателства и видеозаписи и отхвърли обвиненията срещу себе си, че е "политическа бухалка" и допълни, че е избран на случаен принцип чрез компютър да е наблюдаващ прокурор по това дело.

"Нито защитата, нито обвиняемият Кирил Петков поискаха да си направя отвод. Самите те казаха, че нямат основание и аргументи за това и то е записано в протокола за разпит на свидетели. Аз не се чувствам политическа бухалка, тъй като нямам никакъв ангажимент към каквато и да било политическа организация или партия в страната. Дори от над десет години не съм гласувал за никого", каза още Кънев.

По думите му Асен Василев, Лена Бориславова и бившият вътрешен министър Бойко Рашков не са били разпитвани, защото и тримата не са имали отношение към ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пътници готвят иск за десетки милиони евро след инцидента край Солун с "Райънеър"
Дата: 21/08, 19:59

Запечатаха бус с над 300 кг храни без маркировка
Дата: 21/08, 19:54

Няма съгласие за размера на минималната заплата след поредна среща между властта и социалните партньори
Дата: 21/08, 19:441 Коментар

От 24 до 28 август временно променят влаковете в района на гара Пловдив
Дата: 21/08, 19:38

Затягат мерките срещу имотните измами: Нови правила за сделки, завещания и нотариуси
Дата: 21/08, 19:28

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия