Байдън: Ще са необходими "десетки милиарди долари" за възстановяването на Лос Анджелис


14/01/2025, 06:58

Пиксабей

Ще са необходими "десетки милиарди долари" за възстановяването на Лос Анджелис от опустошителните пожари, прогнозира президентът на САЩ Джо Байдън, цитиран от Франс прес, предаде БТА.

Природното бедствие по последни данни на властите е отнело живота на най-малко 24 души. 23 човека остават в неизвестност, съобщи Би Би Си.

Има прогнози, че вече са нанесени щети за десетки милиарди долари, и според някои експерти това ще са "най-скъпите пожари" в историята.

Малка част от огнищата, които горят вече една седмица, са под контрол. Освен това се очаква отново да задухат силните ветрове, които допринесоха за разпалването на пожарите.

Междувременно политическите спорове във връзка с трагедията продължават.

Губернаторът на Калифорния, демократът Гавин Нюсъм, обвини близкия до бъдещия президент републиканец Доналд Тръмп милиардер Илон Мъск, че разпространява лъжи за отговора на властите.

През уикенда Тръмп отново разкритикува управляващите в югозападния американски щат демократи във връзка с пожарите.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Министър Шишков инспектира отстраняването на аварията на магистралния водопровод във Варна, откри тънък асфалт
Дата: 21/08, 12:06

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 21/08, 12:00

Завърши ремонтът на тръбопровода под дъното на Варненското езеро
Дата: 21/08, 11:58

Специалист: Спасителите имат нужда от по-добри условия и оборудване
Дата: 21/08, 11:55

36-годишен мъж е отровил лешоядите на връх Ботев
Дата: 21/08, 11:501 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия