Снимка: Пиксабей
Бившата първа дама на САЩ Мишел Обама ще пропусне встъпването в длъжност на новоизбрания президент Доналд Тръмп, като за втори път от две седмици тя няма да присъства на събиране на предишните американски лидери и техните съпруги, а бившите президенти Барак Обама, Джордж Буш-младши и Бил Клинтън ще уважат церемонията по инаугурацията, предаде Асошиейтед прес, като се позова на техни представители.
Лора Буш и бившият американски държавен секретар Хилари Клинтън ще се присъединят към съпрузите си за церемонията по полагането на клетва на Тръмп на 20 януари пред Капитолия, съобщава БТА.
И тримата бивши президенти и техните съпруги присъстваха на първото встъпване в длъжност на Тръмп през 2017 г., включително Хилари Клинтън, след като тя загуби от него президентските избори през 2016 г. Тогава присъстваше и 39-ият американски президент Джими Картър, който почина в края на миналата година.
Именно траурната церемония за Картър в Националната катедрала на Вашингтон събра бившите президенти Джордж Буш-младши, Бил Клинтън и Барак Обама с новоизбрания Доналд Тръмп и настоящия държавен глава Джо Байдън. На тази траурна церемония присъстваха и техните съпруги, без Мишел Обама.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Проф. Чорбанов: Хантавирусът не е заплаха за масова епидемия, у нас трябва да се тревожим за морбили
Дата: 10/05, 09:25
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 09:20
Товарен кораб е ударен от неидентифициран проектил край Доха
Дата: 10/05, 09:19
Земетресение от 3.5 по Рихтер в Румъния
Дата: 10/05, 09:18
Близо 12% от населението у нас живее без достъп до медицинска помощ
Дата: 10/05, 09:13