Снимка: Пиксабей, илюстративна
11 души починаха през последните 24 часа в Истанбул след натравяне с алкохол.
Общо 38 души, сред които 26 чуждестранни граждани, са приети в различни болници в града по тази причина, предаде Анадолската агенция.
През 2024 г. общо 110 души са били в критично състояние, след като са пили алкохол в Истанбул, а 48 са починали, припомня БГНЕС.
Смята се, че причината за това е контрабанден алкохол с високо съдържание на метанол, който е токсично вещество и може да причини слепота, увреждане на черния дроб и смърт. Алкохолните натравяния са често срещано явление в Турция, където нелегалното производство се разрасна, след като властите увеличиха данъците върху алкохолните напитки.
Най-често фалшифицираният продукт е ракията, чиято цена в супермаркетите се е повишила до около 1300 лири (37,20 долара) за литър. Минималната работна заплата в Турция е 17 000 лири (489 долара) на месец.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Над 1000 овце със сериозни субсидии "изчезнаха" от ферми в Смолянско
Дата: 07/05, 09:56
Филтър: Слави Трифонов закрива ИТН и тв 7/8
Дата: 07/05, 09:53
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 07/05, 09:47
Депутатите отхвърлиха създаването на комисии за имуществото на Пеевски и влиянието на Прокопиев
Дата: 07/05, 09:43
Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29