кадър: Bulgaria ON AIR
Новият министър на вътрешните работи Даниел Митов прие поста от своя предшественик Атанас Илков.
"Нищо ново няма да се получи, поне в близко бъдеще", коментира бившият зам.-ректор на академията на МВР доц. Милен Иванов в "Денят ON AIR", като допълни, че през последните 20 години е имало министри "много от системата" и такива, които са извън нея.
"В последните 20 години единственото, което се промени, е, че през 2014 г. беше приет нов закон за МВР, който задълбочи всички стари проблеми. Идеята да управляват такава сложна система като МВР през финансите няма да доведе до добър край", подчерта доц. Иванов пред Bulgaria ON AIR.
Качеството на подготовката и на самите полицейски служители намалява, на мнение е той.
"Докато не се диференцират ясно функциите на това министерство в два или три закона, няма как да бъдат управлявани ресурсите, които се отпускат за министерството. Ние не сме с най-много полицейски служители на глава от населението. Ние сме с най-много служители на МВР на глава от населението. В нашето МВР има много служители, които в другите държави не са част от опазването на обществения ред и борбата с престъпността", изтъкна доц. Иванов.
Това трябва да се промени в спешен ред, защото министерството няма резерв, каза бившият зам.-ректор на академията на МВР.
"В Министерството на вътрешните работи не може да има администрация, която при нужда не може да работи като полицай. Това е т.нар. топъл резерв на системата. Това са хора, които са били на улицата, знаят какво прави един полицай, имали са кариера, която е логична, но един човек не може да е вечно на улицата. Заплатите са ниски за работата, която се върши", каза още доц. Иванов.
Той посочи, че един служител, влизайки в системата, трябва да има предвидима кариера.
"Във всички нормални държави на десетата година служителят трябва да има право да напусне системата с минимална пенсия. Имаме проблем в израстването. Които и да са заместниците, МВР си остава МВР", категоричен е доц. Иванов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35
До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 08:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 08:20
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 08:20