Бившият вицепремиер и дипломат Меглена Плугчиева: Всички сектори бедстват


17/01/2025, 06:00

кадър:  Bulgaria ON AIR

Кабинетът на Росен Желязков бе подкрепен със 125 гласа в парламента и България отново има редовно правителство.

"Имаме много добър повод да се поздравим като българи. Това правителство не е идеално и са направени много компромиси, но това е един голям успех след всичко, което се разви в последните години и вече имаме редовно правителство с много широка подкрепа. Всички сектори бедстват. Инфраструктурата беше занемарена, нищо не се работеше. Вода няма, ток няма. В Плана за възстановяване сме на опашката и всичко това беше заради политическата нестабилност", заяви бившият вицепремиер и дипломат Меглена Плугчиева в "Денят ON AIR".

По думите ѝ трябва да бъдем с оптимистична нагласа и да подкрепим правителството за наше добро.

"Росен Желязков е човек с прагматичен поглед над нещата и е наясно, че ще има критики. Трябва да дадем шанс на това правителство. Ако даде още в началото и първи добри резултати, ще получи доверие и подкрепа", допълни Плугчиева за Bulgaria ON AIR.

Според нея сме в един непрекъснат водовъртеж от еднодневки и с все по-нисък праг на толерантност един към друг.

"Длъжни сме да наваксаме загубеното от последните 4 години като нереализирани политики и паралелно с това да работим с новите обстоятелства. Самата Европа ще трябва да се адаптира към нови Съединени щати с ново ръководство. Трябва да имаме силно и редовно правителство, което във вътрешнополитически план да изпълни много политики", коментира гостът.

Критериите за членство в Еврозоната са изпълнени или се изпълняват, категорична е Плугчиева.

"Трябва да се прецени дали датата да е 1 януари 2026 г. или да се отложи с няколко месеца. Трябва да гледаме с отговорност на политици, които са в най-висшата ни институция. Нито една от партийните формации няма нито желание, нито интерес да ходим на нови избори, защото всички ще бъдат губещи. Не може 50% от децата да не завършват с диплома за средно образование, не може децата ни да загиват от дрога", изтъкна още тя. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



36-годишен мъж е отровил лешоядите на връх Ботев
Дата: 21/08, 11:50

Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 21/08, 11:40

Вдъхновени от Боев: Предлагат брадатия лешояд за символ на България за конкурса „Евровизия“
Дата: 21/08, 11:39

Здравните вноски временно няма да се отразяват автоматично в електронната система на НАП и НЗОК
Дата: 21/08, 11:30

Как да спестим 20% от седмичния бюджет с пазаруване в Lidl?
Дата: 21/08, 11:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия