Пиксабей
Израелският кабинет по сигурността препоръча на правителството на страната да одобри споразумението с радикалната палестинска групировка "Хамас" за прекратяване на огъня в ивицата Газа, предаде Ройтерс, като се позова на официално изявление, съобщи БТА.
Сега сделката е предадена за окончателно одобрение от правителството на министър-председателя на Израел Бенямин Нетаняху.
По-рано днес "Хамас" обяви, че няма пречки за официалното сключване на споразумението, което бе оповестено в сряда от редица световни лидери начело с действащия президент на САЩ Джо Байдън и приемника му в Белия дом Доналд Тръмп.
Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г. с изненадващото нападение на "Хамас" на израелска територия през границата. По данни на Израел са били убити близо 1200 души, а в плен са били отведени около 250 заложници.
Последва израелско настъпление в ивицата Газа. Според информация на здравното министерство на "Хамас" палестинските жертви в крайбрежния анклав са вече близо 47 000 души.
Сегашното примирие би трябвало да влезе в сила в неделя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01
Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00
Германският министър: Трябва да поставим европейския бизнес на TikTok в европейски ръце
Дата: 12/05, 23:55
Бившият министър на правосъдието Андрей Янкулов: За разплитане на "Осемте джуджета" е нужно наказателно разследване
Дата: 12/05, 23:48
Григор Димитров: По-добре съм, времето за отказване не е дошло
Дата: 12/05, 23:421 Коментар