Днес от североизток ще нахлува относително студен въздух. Над страната ще се развива купеста, а над Югозападна България и планините – значителна купесто-дъждовна облачност. На много места в югозападните райони, Горнотракийската низина и планините ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия и за градушка. Краткотраен дъжд с гръмотевици ще превали и на отделни места в източните части от страната и северните централни райони. Ще духа умерен, в Югоизточна България и временно силен североизточен вятър. Температурите около 15 ч. ще бъдат между 26° и 31°, в югозападните райони – до 35°, за София - около 29°.
В планините ще се развива купесто-дъждовна облачност. Около и след обяд на много места, главно в Стара планина и Рило-Родопската област, ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд и гръмотевични бури. Ще духа умерен и силен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 24°, на 2000 метра – около 16°.
Над Черноморието облачността ще бъде променлива. От север с умерен и временно силен вятър ще нахлува относително студен въздух и дневните температури ще се понижат - максималните ще бъдат между 25° и 28°. Температурата на морската вода е 25°-27°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстното в София
Дата: 13/08, 08:521 Коментар
Пиар експерт: Румен Радев извлича от фактите това, което е удобно за него
Дата: 13/08, 08:461 Коментар
Иран опроверга Тръмп: Ормузкият проток остава блокиран
Дата: 13/08, 08:43
Променят организацията на движение в тунел "Витиня"
Дата: 13/08, 08:37
Маргаритов: Нещо се изкупува за 50 цента, а стига до рафта за 2.50 евро
Дата: 13/08, 08:342 Коментара