Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова нюз
В грипната епидемия няма никаква изненада, защото сме януари, защото го очаквахме, защото се подготвихме есента с противогрипните ваксини и съветите за епидемиологични мерки. Това, което се забелязва, е, че отмина ковид и спадна дисциплината. Лошото е, че кашлящите хора са на опашките по аптеките, поликлиниките и в автобусите без маски. Маските бяха нещо добро и трябва да ги ползваме в периоди на епидемии, коментира пред Нова нюз д-р Тодор Тодоров.
В момента нямаме проблем с лекарствата, тъй като това, което хората научиха от ковид, е, че не бива да се презапасяват и да им залежават лекарствата по чекмеджетата. В това няма смисъл. Ако даден артикул го няма, то има поне 4-5 други продукта, които успешно го заместват, коментира Димитър Маринов, председател на Българския фармацевтичен съюз.
През последната седмица - две буквално всеки втори пациент, който идва в нашата практика, е с грип. Ние като изписваме електронни рецепти, не виждаме какви са наличностите в аптечната мрежа. Електронните рецепти са наистина полезни, ограничи се достъпа до антибиотиците и хората вече не могат да си ги самоназначават без преглед при лекар, посочи д-р Тодоров.
Все по-добре се случват нещата, има още какво да се прави по отношение на лекарствата, но малко по малко нещата се изчистват, посочи още докторът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бащата на изчезналите момичета е видял чатовете им: Жена ги е инструктирала
Дата: 21/08, 14:08
Шишков в "Златни пясъци": Законодателните промени трябва да бъдат от полза за всички курорти в страната, а не за някои от тях
Дата: 21/08, 14:06
Изтощение, недостиг на храна и психически сривове: Самолетоносачът „Ейбрахам Линкълн“ си тръгва от Близкия изток
Дата: 21/08, 13:53
Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 21/08, 13:50